Zapowiedźz 22 kolejki

Polonez Mordy - Świt Barcząca 26 maja, 10:30

W Mordach dojdzie do ważnego pojedynku dla tych drużyn. Zarówno Polonez, jak i Świt walczą o utrzymanie się w A-klasie. W chwili obecnej gospodarze mają tylko o jeden punkt więcej od zespołu z Barczącej. Polonez utrudnił sobie sytuację, przegrywając wysoko, bo aż 5:0 z drugim beniaminkiem, Jutrzenką. Wydawało się, że zespół z Mordów uniknie niższych miejsc. Jednak faktem jest to, że przez 8 wiosennych meczów zawodnicy ugrali tylko jeden punkt, nawet mniej niż ich obecni przeciwnicy. Natomiast goście teraz są w strefie spadkowej. Wydawało się, że po zwycięstwie ze spadkowiczem ze Stanisławowa drużyna powalczy w meczu z Jastrzębiem. Jednak pojedynek zakończył się kompromitującą porażką 2:6. Czy Polonez zdobędzie upragnione 3 punkty po raz pierwszy w tej rundzie? A może to Świt po raz drugi pokaże swoją dominację nad gospodarzami?

Pierwszy mecz: Świt Barcząca-Polonez Mordy 5:2

Miedzanka Miedzna - Tygrys Huta Mińska 26 maja, 15:00

Do najciekawszego starcia dojdzie w Miedznej. Czwarty zespół powalczy o miejsce premiujące awansem z liderem. Gospodarze zdobywali ważne punkty np. z Tęczą Korczew. Jednak z drugą Tęczą to męczyli się i... przegrali z zespołem ze Stanisławowa 1:0. Zapewne zawodnicy strasznie żałują, że przegrali to spotkanie. W lepszej sytuacji są piłkarze Tygrysa. Choć goście są liderami, to jednak muszą się mieć na baczności, gdyż ostatnio zespół doznał porażki w Małkini Górnej. Obie drużyny liczą raczej na komplet punktów. Czy Miedzanka mimo ostatniej porażki pokonają obecnego lidera? Czy może to goście zwyciężą, zwiększając dystans do czwartej drużyny?

Pierwszy mecz: Tygrys Huta Mińska-Miedzanka Miedzna 0:0

MKS Małkinia (Małkinia Górna) - LKS Ostrówek 26 maja, 17:00

Do kolejnego starcia dojdzie w Małkinii Górnej. Miejscowa drużyna ostatnio była w stanie zdobyć na liderze trzy punkty. Jednak nie przeciwstawiła się Grodziskowi, który w niedzielę zmniejszył stratę do spadkowicza, będącego na szóstej pozycji. Toteż pokazuje, że u siebie MKS jest mocne. Goście w obecnym momencie są na drugiej pozycji. Mogą temu zawdzięczać porażce Tęczy Korczew i Miedzanki. Tereny boiska MKS rzeczywiście mogą wydawać się trudne, skoro nawet obecny lider gubi punkty. Czy gospodarze po raz kolejny pokażą swoje prawdziwe oblicze? Czy może LKS nie przestraszą się ścian małkińskich i pokonają szósty zespół?

Pierwszy mecz: LKS Ostrówek-MKS Małkinia 5:0

Nojszewianka Dobre - Jutrzenka Cegłów 26 maja, 17:00

W kolejnym sobotnim starciu zmierzą się ze sobą: ostatnia drużyna w tabeli, Nojszewianka i obecnie ósma drużyna, zespół z Cegłowa. Sytuacja gospodarzy jest nie do pozazdroszczenia. W ciągu 5 meczów klub musi zdobyć co najmniej 8 punktów (licząc jeszcze to, że niedługo będzie mecz Błękitni-Świt i padnie wtedy remis). Dopóki jeszcze piłka w grze, to nie wszystko stracone. Natomiast sytuacja Jutrzenki jest zdecydowanie lepsza. Zespół jest położony obecnie w środku tabeli i choć nad strefą spadkową ma tylko sześć punktów przewagi, to jednak na razie może spać spokojnie. Ostatnio goście pokazali dobrą grę, pokonując u siebie Polonez 5:0. Możliwe, że w tym spotkaniu zobaczymy dużo walki. Czy Nojszewianka wywalczy komplet punktów z trudnym dla siebie teoretycznie liderem? Czy może zespół z Cegłowa powiększy sobie przewagę nad strefą spadkową?

Pierwszy mecz: Jutrzenka Cegłów-Nojszewianka Dobre 4:0

Tęcza Korczew - Grodzisk Krzymosze 27 maja, 16:00

Na tereny byłego lidera przyjedzie jedna z drużyn ze środka tabeli. Gdy gospodarze przegrali z obecnie czwartą drużyną, to jeszcze nie odczuli konsekwencji. Niestety, mecz z Tygrysem pokazał, że jeszcze Tęczy może czegoś brakować w grze. Co prawda zespół jest na trzeciej pozycji, ale ma jeszcze szanse na awans do LO. Natomiast Grodzisk można powiedzieć, utrzymanie ma już pewne po zwycięstwie z MKS (3:1). Jednakże klub powalczy jeszcze o wyższe miejsca, co jest to jeszcze w zasięgu. Może jeszcze spróbować ugrać punkty na zespole walczącemu o awans. Czy Tęcza po zwycięstwie powróci na strefę awansu do okręgówki? A może Grodzisk zrobi niespodziankę zespołowi z okolicy?

Pierwszy mecz: Grodzisk Krzymosze-Tęcza Korczew 2:4

Błękitni Stoczek - Kosovia Kosów Lacki 27 maja, 17:00

Do Stoczka przyjedzie jeden ze spadkowiczów, który walczy o powrót do LO. Błękitni są w trudnym położeniu. Zespół dalej ma tyle samo punktów, co Świt, który leży na strefie spadkowej. Gospodarze co prawda pokonali Grodzisk i zdobyli trzy punkty, jednak ostatnio nie sprostali wymaganiom LKS-u, przegrywając aż 6:1. Natomiast Kosovia ostatnio poznała smak zwycięstwa. Co prawda zwycięstwa odniosła z zespołami z dołu, ale to też bardzo cieszy. Każde punkty na pewno cieszą, zwłaszcza, że cel jest w ich zasięgu. Czy zawodnicy Błękitnych zrobią kolejną niespodziankę? Czy może to goście zdobędą w łatwy sposób trzy punkty?

Pierwszy mecz: Kosovia Kosów Lacki-Błękitni Stoczek  4:0

Jastrząb Żeliszew - Tęcza Stanisławów 27 maja, 17:00

W jednym z ostatnich spotkań spotkają się ze sobą kolejno: dziewiąta i dziesiąta drużyna. Sytuacje obu zespołów są w miarę stabilne. Mają po parę punktów przewagi nad strefą spadkową, więc w teraz mogą nie myśleć o spadku. Jastrząb złapał wiatr w żagle i w meczach majowych nie zaznali porażki, co można to potraktować za mały sukces. Natomiast gra Tęczy jest trochę niestabilna. W maju uległa Jutrzence i Świtowi, jednak potrafiła się przeciwstawić Miedzance, która teraz walczy o awans. Trudno powiedzieć, jak mogą goście zagrać. Czy Jastrząb po raz trzeci z rzędu zdobędzie komplet punktów? Czy może to drużyna stanisławowska pójdzie po raz kolejny za ciosem i zwycięży to spotkanie?

Pierwszy mecz: Tęcza Stanisławów-Jastrząb Żeliszew 3:3