Zapowiedźz 19. kolejki

Tygrys Huta Mińska - Błękitni Stoczek 5 maja, 17:00

W jedynym sobotnim starciu zmierzą się ze sobą: spadkowicz z Huty Mińskiej oraz jedna z ostatnich drużyn w tabeli. Tygrys od 15. kolejki utrzymuje się na drugiej pozycji. Na dodatek ten zespół w rundzie wiosennej wygrał wszystkie mecze. Dzięki przegranej Kosovii Tygrys powiększył przewagę nad drużynami położonymi niżej. Więc wniosek jest prosty: Tygrys może zgarnąć kolejne trzy punkty. Natomiast Błękitni są w zdecydowanie trudniejszej sytuacji. Dzięki meczom bezpośrednim ze Świtem drużyna ze Stoczka w obecnej sytuacji utrzyma się w A-klasie, jednak z każdą kolejką bez zwycięstwa to będzie coraz trudniejsze. Niestety, goście teraz mają trudny dla nich terminarz, więc trudna raczej będzie walka o choć jeden punkt. Zresztą ostatnio zawodnicy pokazali, że muszą się poprawić. Czy Tygrys utrzyma swoją dotychczasową serię zwycięstw? Czy może zespół ze Stoczka wywalczy z tak trudnego boiska choć jeden punkt?

Pierwszy mecz: Błękitni Stoczek-Tygrys Huta Mińska 1:3
Świt Barcząca - Miedzanka Miedzna 6 maja, 12:30
Do Zakola przyjedzie jedna z drużyn walczących do awans do LO. Gospodarze są obecnie w trudnej sytuacji, gdyż obecnie są w strefie spadkowej. Wydawałoby się, że z Jutrzenką mogli choć jeden punkt zgarnąć, jednak przegrali ważny dla nich mecz 1:2. Trudno zatem powiedzieć teraz, kiedy ten zespół zdobędzie choć jedno oczko. Natomiast Miedzanka ma teraz trzecie miejsce, mimo grania przez Kosovię o jeden mecz więcej w tym czasie. Jednak goście muszą gonić drużyny wyżej od niej położone. Także drużyna z Miedznej będzie chciała zgarnąć całe trzy punkty. Czy to się uda wykonać zgodnie z planem? A może Świt przerwie w końcu swoje pasmo porażek?
Pierwszy mecz: Miedzanka Miedzna-Świt Barcząca 4:2
Grodzisk Krzymosze - Nojszewianka Dobre 6 maja, 15:00
W kolejnym pojedynku zmierzą się ze sobą: siódma drużyna w tabeli oraz ostatni zespół A-klasowej stawki. Grodzisk wydaje się już mieć spokojne utrzymanie się w A-klasie (może punktowo nie, ale widząc ich obecną formę wydaje się to bardzo prawdopodobne). W ostatnim, derbowym starciu pokonał Polonez 1:5. Jeśli chodzi o Nojszewiankę, to raczej nie można powiedzieć, że nie walczy. Mimo to przegrała na "swoim" terenie 1:5 z Tygrysem. Mamy nadzieję, że mimo tragicznej sytuacji w tabeli drużyna zdobędzie jakieś punkty i zdoła ostatecznie się utrzymać. Czy gospodarze zdobędą zwycięstwo i zdołają gonić czołówkę? Czy może ostatni zespół w tabeli sprawi niespodziankę w Krzymoszach?
Pierwszy mecz: Nojszewianka Dobre-Grodzisk Krzymosze 0:1
Tęcza Korczew - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 6 maja, 15:00
W kolejnym niedzielnym meczu zmierzą się: obecny lider tabeli oraz szósta drużyna od góry. Sytuacja zespołu z Korczewa wydaje się na chwilę obecną stabilna. Zapewne Korczewianie cieszą się z wczorajszego remisu Kosovii, gdyż jeszcze przed meczami 18. kolejki mogła zagrozić utraceniu fotelu lidera przez Tęczę. Natomiast MKS na wiosnę na pecha co do wyjazdów. Nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, w wyniku tego awans już wydaje się raczej niemożliwy, choć istnieją jeszcze matematyczne szanse. W ostatnim spotkaniu goście ulegli Miedzance 3:2, choć mogli wywieźć z Miedznej remis. Czy lider, czyli zespół korczewski, pozostanie dalej liderem? Czy może MKS sprawi w Korczewie niespodziankę, po raz drugi wygrywając z gospodarzami?
Pierwszy mecz: MKS Małkinia-Tęcza Korczew 3:1
Jutrzenka Cegłów - Tęcza Stanisławów 6 maja, 16:00
To będzie kolejny ciekawy pojedynek. Obie te drużyny walczą o utrzymanie się. Wyżej w tabeli są goście. Jednak Jutrzenka wydaje się nie być gorszą drużyną. Po ważnym zwycięstwie ze Świtem gospodarze awansowali na dziesiątą pozycję, mając teraz trzy punkty nad strefą spadkową. Goście w ostatnim meczu wywalczyli ważne zwycięstwo z Kosovią 5:2, choć Tęcza przegrywała z nią już 0:2. To może oznaczać, że to będzie wręcz pojedynek na śmierć i życie. Czy Jutrzenka pokona teoretycznie lepszą drużynę? Czy może Tęcza po zwycięstwie w poprzedniej kolejce uwierzy w swoje możliwości i zwycięży w Cegłowie?
Pierwszy mecz: Tęcza Stanisławów-Jutrzenka Cegłów 0:2
Kosovia Kosów Lacki - Jastrząb Żeliszew 6 maja, 16:00
Na boisko kolejnego ze spadkowiczów zawita jedna z drużyn, która walczy po raz kolejny o utrzymanie. Kosovia w ostatnich dwóch meczach wywalczyła tylko jeden punkt, mimo, iż grała z rywalem niżej notowanym (Tęcza Stanisławów-Kosovia 5:2, potem remis z LKS-em 1:1). Natomiast Jastrząb od zwycięstwa w Wielką Sobotę z MKS-em nie wygrał żadnego spotkania, choć mógł cieszyć nas remis z obecnym liderem, Tęczą Korczew. Zapewne goście będą chcieli wywalczyć ważne punkty, choć Kosovii punkty także będą przydatne. Czy gospodarze wywalczą z pomocą swoich kibiców kolejne trzy oczka do tabeli? Czy może drużyna z Żeliszewa wykorzysta chwilową słabość Kosovii i zrewanżuje się za porażkę na jesieni?
Pierwszy mecz: Jastrząb Żeliszew-Kosovia Kosów Lacki 5:6
LKS Ostrówek - Polonez Mordy 6 maja, 17:00
Na ostatek 19. kolejki zmierzą się ze sobą drużyny: z Ostrówka i z Mordów. LKS rozegrał ostatnio dwa mecze: z Jastrzębiem oraz z Kosovią. Pierwszy został wygrany, choć nie było łatwo. Natomiast drugi zremisowali 1:1, czyli można powiedzieć, że gospodarze liczą się jeszcze w walce o awans. Natomiast Polonez ma za sobą dwie wysokie porażki (z Tygrysem aż 9:0 oraz z Grodziskiem 1:5). Jednakże gościom udało się wylądować bez dużych konsekwencji na dziewiątej pozycji. Lecz ten zespół nie może spać spokojnie, bo ma tylko 4 punkty do strefy spadkowej. Czy drużyna z Ostrówka zdobędzie kluczowe dla siebie trzy punkty? Czy może Polonez w sposób zaskakujący zwycięży na boisku rywala?
Pierwszy mecz: Polonez Mordy-LKS Ostrówek 3:1