Zapowiedź osiemnastej kolejki
Tęcza Stanisławów - Kosovia Kosów Lacki 28 kwietnia, 14:30
W pierwszym meczu 18. kolejki zobaczymy dwóch spadkowiczów z LO. Drużyna gospodarzy jest w gorszej sytuacji. Ma 10. miejsce i tylko dwa punkty przewagi nad miejscem spadkowym. Dla tego zespołu może to być jeden z ważnych meczów dla kwestii utrzymania, więc mogą spróbować narobić kłopotu Kosovii w walce o trzy punkty. Jednakże ostatnia porażka z klubem z Ostrówka 2:0 pokazuje, że drużyna powinna więcej dawać z siebie. Natomiast goście mają dwa punkty, ale straty do miejsca premiującego awansem. Na razie musi liczyć na potknięcie rywali położonych wyżej, choć ma o jeden mecz mniej. Jednakże to nie oznacza, że nie powinni zdobywać punkty. Dzięki zwycięstwom i wpadkom rywali Kosovia awansowała na trzecią pozycję. Mimo, że zespoły leżą na przeciwnych, może zapowiadać się ciekawy mecz. Czy Tęcza zrobi niespodziankę gościom? Czy może gospodarze będą kolejną ofiarą Kosovii?
Pierwszy mecz: Kosovia-Tęcza 5:2
Miedzanka Miedzna - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 28 kwietnia, 16:00
Do Miedzny przyjedzie jedna z drużyn położonej nad Bugiem. W lepszym położeniu wydaje się być Miedzanka, jednak ten zespół ostatnio zgubił ważne dla siebie punkty (z Jutrzenką padł remis 3:3), co może to być wiążące dla jej sytuacji w tabeli. Natomiast MKS obecnie nie jest w stanie zagrozić czołówce. Wydaje się, że goście mogą zostać w A-klasie w następnym sezonie, ale... zobaczymy. Co prawda MKS wygrał ostatni mecz z drużyną Błękitnych, ale zespół z Małkini został pokonany w Stanisławowie przez ostatnią drużynę w ligowym zestawieniu, Nojszewiankę. Czy Miedzanka wywalczy dla siebie kolejne trzy punkty? A może drużyna z Małkini zgarnie pełną pulę, mimo, że na wiosnę nie zdobyła z wyjazdu ani jednego oczka?
Pierwszy mecz: MKS Małkinia-Miedzanka 0:3
Typ: 1
Nojszewianka Dobre - Tygrys Huta Mińska 28 kwietnia, 17:00
W następnym meczu w Stanisławowie zmierzą się ze sobą drużyny w przeciwległych biegunów. Ostatni zespół w tabeli ma kolejny trudny mecz, zwłaszcza, że to spadkowicz, który chce wrócić jak najszybciej do LO. Można oczekiwać od "gospodarzy" walki i tworzenia groźnych akcji, czego przykładem jest mecz z MKS, kiedy to wygrali z tym zespołem u siebie 3:2. Natomiast Tygrys przez ostatnie cztery mecze cztery razy zwyciężył, zwłaszcza z Polonezem (9:0). Dzięki temu goście są teraz wiceliderami, czekając na wpadkę ze strony drużyny z Korczewa, aby wskoczyć na jej miejsce. Czy Nojszewianka przerwie trwającą przez pięć meczów serię zwycięstw Tygrysa? Czy może na wyjazdowym boisku wicelider zaliczy kolejne zwycięstwo?
Pierwszy mecz: Tygrys-Nojszewianka 6:1
Błękitni Stoczek - Tęcza Korczew 29 kwietnia, 13:30
Do kolejnego spotkania dojdzie w Stoczku. Drużyna Błękitnych będzie gościła obecnego lidera tabeli. Gospodarze mają trudne położenie, jeśli chodzi o zestawienie zespołów. Mają tyle samo punktów, co trzynasta drużyna, czyli Jutrzenka. Na szczęście klub jest wyżej dzięki meczom bezpośrednim. Jednak ostatnio zespół miał za sobą trudne wyjazdowe mecze (z Miedzanką 5:0 i z MKS Małkinia 8:3). Natomiast Tęcza od 10. kolejki jest liderem, choć bywały momenty, że drużyna korczewska mogła stracić pierwsze miejsce (na przykład w meczach z Jastrzębiem czy z Polonezem) . Mimo to zaliczyła ważne dla nich zwycięstwa, choć był jeden remis. Czy Błękitni będą w stanie pozbawić lidera Tęczy? Czy może Tęcza zdobędzie kolejne trzy punkty?
Pierwszy mecz: Tęcza-Błękitni 7:2
Polonez Mordy - Grodzisk Krzymosze 29 kwietnia, 16:30
Kolejny mecz to będą derby gminy Mordy. Zmierzą się ze sobą kolejno: ósma i siódma drużyna. Polonez mimo, że jest w miarę wysoko, to jednak zespół ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Po drodze drużyna zaliczyła kompromitującą porażkę, choć trudno powiedzieć, żeby taka drużyna powstrzymała idącego jak burza Tygrysa. Natomiast Grodzisk ma lepszą sytuację, jeśli chodzi o tabelę. Nad swoim niedzielnym rywalem goście mają aż siedem punktów, więc przynajmniej przez trzy kolejki mogą utrzymać się na siódmej lokacie. Ostatnio drużyna z Krzymoszy gra różnie, choć w niedzielę pokonała niżej notowany Jastrząb 3:1. Kto w tym groźnym starciu zwycięży? Czy Polonez, dla którego punkty są ważne w kwestii utrzymania? Czy Grodzisk, który może próbować dogonić czołówkę?
Pierwszy mecz: Grodzisk-Polonez 4:0
Jastrząb Żeliszew - LKS Ostrówek 29 kwietnia, 17:00
Do następnego starcia dojdzie w Żeliszewie. Jastrząb mimo dwóch ostatnich porażek (z Tygrysem 1:5 oraz z Grodziskiem 3:1), nadal utrzymuje się na dziewiątej pozycji. Jednakże zespół musi się pilnować, gdyż ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Natomiast LKS ma odwrotną sytuację: ta drużyna walczy po raz kolejny o awans. Goście nie mogą teraz tracić punkty, toteż nie licząc meczu, który miał się wcześniej odbyć, zdobył dziewięć oczek. Także dla Jastrzębia punkty będą bardzo ważne. Więc obie te drużyny na pewno powalczą o zwycięstwo. Czy Jastrząb przerwie ważną serię zwycięstw zespołowi z Ostrówka? A może goście wywalczą kolejne punkty, ważne w kwestii walki o okręgówkę?
Pierwszy mecz: LKS-Jastrząb 5:3
Świt Barcząca - Jutrzenka Cegłów 29 kwietnia, 18:00
Ciekawego starcia można spodziewać się w Zakolu-Wiktorowie. Będą walczyć ze sobą: dwunasta i trzynasta drużyna. Obie drużyny mają tyle samo punktów. Świt od siedmiu kolejek nie zdobył ani jednego punktu, a od ośmiu nie zwyciężyli (ostatni mecz, jaki wygrali, to był mecz rozegrany 15 października z Polonezem, 5:2). Więc zespół na pewno liczy na przełamanie się. Natomiast Jutrzenka na wiosnę zdobyła dwa punkty, ale ten klub mimo ważnego, ostatniego remisu z Miedzanką dalej siedzi w strefie spadkowej. Więc zapewne kibice ich drużyn będą domagać się zdobycia punktów w tabeli. Czy Świt w końcu przerwie swoją serię porażek, pokonując pobliską drużynę? Czy może Jutrzenka po raz pierwszy zwycięży w tej rundzie wiosennej?
Pierwszy mecz: Jutrzenka-Świt 2:3
Typ: X