Zapowiedź następnej kolejki (20. kolejka)

Polonez Mordy - Kosovia Kosów Lacki 12 maja, 10:30

Na początek odbędzie się pojedynek beniaminka ze spadkowiczem z Kosowa Lackiego. Drużyna z Mordów gra teraz o utrzymanie, także dla niej ważne są oczka do tabeli. Niestety, w ciągu trzech meczów gospodarze stracili aż 21 bramek, podczas gdy zawodnicy strzelili tylko 4 bramki. Więc będzie okazja dla ich kibiców do zrehabilitowania się. Kosovia w ciągu trzech ostatnich pojedynków zyskała tylko dwa punkty. Mógł wygrać u siebie z Jastrzębiem, który był niżej położony w zestawieniu, ale nie uczynił tego. Także walka o powrót do LO wydaje się mało prawdopodobny, chyba, że szczęście może pomóc w tym przedsięwzięciu. Czy Polonez w końcu odblokuje się po tragicznych wcześniej porażkach? Czy może to Kosovia zdobędzie mimo małego kryzysu trzy punkty?

Pierwszy mecz: Kosovia Kosów Lacki-Polonez Mordy 0:0

Miedzanka Miedzna - Tęcza Korczew 12 maja, 17:00

W drugim spotkaniu dojdzie do najciekawszego pojedynku w tej kolejce. Bowiem trzecia drużyna podejmie obecnego lidera A-klasy. Miedzanka ma tylko trzy punkty do drugiego Tygrysa. Wcześniej gospodarze wygrywali ostatnie dwa mecze (z MKS i ze Świtem). Natomiast Tęcza jest poważnie zainteresowana awansem, skoro cały czas zdobywa trzy punkty na meczach. Na jej szczęście ma przewagę czterech punktów do trzeciej lokaty, więc nawet w przypadku porażki jeszcze może liczyć na przebywanie w strefie awansu. Ten mecz może zdecydować, kto bardziej jest godny awansu. Czy Miedzanka zwycięży, przybliżając się do lidera? Czy może lider wzmocni się na pozycji lidera?

Pierwszy mecz: Tęcza Korczew-Miedzanka Miedzna 1:0

Nojszewianka Dobre - LKS Ostrówek 13 maja, 12:00

Do ostatniego zespołu w tabeli przyjedzie jedna z drużyn, która walczy o awans do Ligi Okręgowej. Nojszewianka w ostatnim spotkaniu zdobyła ważny punkt, bezbramkowo remisując z Grodziskiem. Jednakże brakuje jeszcze pięciu oczek, gdyż nawet w przypadku tych samych punktów zespół z Dobrego ma niekorzystne mecze bezpośrednie. Jeśli chodzi o LKS, to dalej mierzy w awans. Nie zatrzymuje się w zwycięstwach, choć mecz Miedzanka-Tęcza Korczew też będzie dla nich istotny w konsekwencji stawki o awans. Czy Nojszewianka po raz kolejny zaskoczy jednego z przeciwników? Czy jednak LKS zdobędzie kolejne trzy oczka?

Pierwszy mecz: LKS Ostrówek-Nojszewianka Dobre 6:3

Błękitni Stoczek - Grodzisk Krzymosze 13 maja, 16:00

Do kolejnego starcia dojdzie w węgrowskim Stoczku. Drużyna Błękitnych choć nadal jest w strefie utrzymania, to jednak musi liczyć się z tym, że Świt może w tym albo w następnym meczu zdobyć punkty. Niestety, zawodnicy gospodarzy w sobotę nie przyjechali na mecz, choć podług różnic bramkowych to jest sprawa korzystniejsza. Najważniejszy cel dla sztabu to jest właśnie zdobycie punktów i o to Błękitni będą walczyć. Natomiast Grodzisk ma zdecydowanie korzystniejszą sytuację. Zespół jest na siódmej lokacie i to już raczej pewne, że goście zostaną w A-klasie. Jednak będą chcieli walczyć o wyższe pozycję, więc nie odpuszczą tego meczu, choć zespół stracił ostatnio punkty z ostatnią w tabeli Nojszewianką. Czy Błękitni w końcu pokażą, na co ich stać? Czy może Grodzisk zdominuje gospodarzy na ich terenie?

Pierwszy mecz: Grodzisk Krzymosze-Błękitni Stoczek 2:1

Tęcza Stanisławów - Świt Barcząca 13 maja, 16:00

Do Stanisławowa przyjedzie jedna z drużyn ze strefy spadkowej. Obecnie Tęcza znajduje się na dziewiątej pozycji i ma przewagę nad Świtem pięciu punktów. Mimo zwycięstwa nad Kosovią w poprzednią sobotę, to jednak gospodarze nie sprostali beniaminkowi z Cegłowa, przegrywając na ich terenie 2:1. Natomiast Świt był bliski zdobycia jednego punktu w pojedynku z trzecią drużyną w tabeli. Ostatecznie przegrał z Miedzanką 2:3, choć mogła cieszyć nas postawa gości. Liczymy na walkę do samego końca. Czy Tęcza zwiększy zwycięstwem przewagę nad strefą spadkową? A może w końcu doczekamy się zwycięstwa drużyny z Barczącej?

Pierwszy mecz: Świt Barcząca-Tęcza Stanisławów 2:2

Jastrząb Żeliszew - Jutrzenka Cegłów 13 maja, 17:00

W Żeliszewie dojdzie do kolejnego meczu drużyn z dołu tabeli. W trochę lepszej sytuacji wydają się goście, jednak Jastrząb też potrafił powalczyć z rywalami, ostatnio z czołowej czwórki. Zespół z Żeliszewa w tej kolejce jeszcze nie może czuć się bezpiecznie (mając na koncie teraz o 3 punkty więcej), także walka o utrzymanie jeszcze się nie skończyła. Jutrzenka ma nad gospodarzem trzy punkty, także ten mecz może zaważyć na sytuację w tabeli. Ostatnio goście zdobyli trzy punkty z drużyną ze Stanisławowa. Możliwe, że obie drużyny będą zmobilizowane na ten pojedynek. Czy Jastrząb w końcu zdobędzie trójkę do tabeli, rewanżując się za mecz w październiku? Czy może Jutrzenka pokaże po raz drugi, że jest lepszą drużyną?

Pierwszy mecz: Jutrzenka Cegłów-Jastrząb Żeliszew 2:0

MKS Małkinia (Małkinia Górna) - Tygrys Huta Mińska 13 maja, 17:00

Do kolejnego z ciekawych pojedynków dojdzie w Małkini Górnej. Spotkają się ze sobą spadkowicze z LO. MKS obecnie wręcz "leży" na swojej szóstej pozycji i prawdopodobnie zostanie już w następnym sezonie w A-klasie. Nie zdobył ani jednego punktu w dwóch meczach, a były to mecze na wyjeździe. U siebie przy wsparciu kibiców zespół wydaje się być mocny. Natomiast Tygrys obecnie jest wiceliderem i nic na razie nie wskazuje, żeby miało coś się zmienić. Ostatni mecz, który mieli zagrać z Błękitnymi, nie odbył się, dzięki czemu za darmo dostali trzy punkty. Także we wszystkich meczach na wiosnę jak dotąd zespół z Huty Mińskiem zdobył wszystkie możliwe punkty. Więc można powiedzieć, że jest pewnym kandydatem do awansu. Ale czy goście zdobędą po raz kolejny trzy punkty? Czy może drużyna z Małkini przerwie serię zwycięstw wiceliderowi?

Pierwszy mecz: Tygrys Huta Mińska-MKS Małkinia Górna 1:0