Zapowiedź 22 kolejki

Nojszewianka Dobre - Zorza Sterdyń 27 maja, 13:30

Zespół z Dobrego zmierzy się z ostatnią drużyną w tabeli, Zorzą. Nojszewianka, mimo wygrania meczu z przedostatnią drużyną, to jednak pokazuje, że chce się utrzymać. Natomiast u Zorzy sytuacja jest beznadziejna, choć dałbym jej 1 procent na utrzymanie. Potrzebuje ona min. 14 punktów, aby być w strefie bezpiecznej, przy czym jedna z tych drużyn (Nojszewianka Dobre lub ULKS Gołąbek) musi przegrać wszystkie mecze. Jeśli obie drużyny zdobycz punktową zwiększą o 1 punkt, to nawet 5 zwycięstw z rzędu nie pomoże, bo mimo równej ilości punktów będą decydowały mecze bezpośrednie, a w nich Zorza już leży. Zmniejszyła sobie szansę po przegranej z Watrą aż 1:5, choć nie wiem, czy aż, czy tylko. Czy Nojszewianka pozbawi jakichkolwiek szans na utrzymanie Zorzy? Czy może Zorza w końcu pokaże swój kunszt? Ten mecz to wszystko rozstrzygnie.

Sęp Żelechów - Wicher Sadowne 27 maja, 17:30

Do lidera tabeli przyjedzie pewna w większości spadku drużyna z Sadownego. Sęp jest po niespodziewanym remisie z Tęczą 2:2. Być może Sęp nie grał na 100 procent, ale można było się spodziewać zwycięstwa z ich strony. Jeszcze wczoraj grał z obecnym wiceliderem, Watrą Mrozy. Wynik tego meczu to 2:0 dla drużyny z Mrozów, co oznacza, że Sęp powinien bacznie uważać na swoją grę, jeśli nie chce stracić lidera. Natomiast Wicher pokazał, że chce zagrać o klasę niżej. Przegrał on z drużyną, która walczy o utrzymanie, czyli Nojszewianka Dobre. Wynik meczu to 1:3. Czy Sęp może być spokojny o zwycięstwo z Wichrem? Czy może Wicher sprawi niespodziankę w tym meczu? Końcowy wynik to pokaże.

Watra Mrozy - Jastrząb Żeliszew 27 maja, 17:30

Do Mrozów przyjedzie drużyna z Żeliszewa. Watra odniosła ostatnio dwa zwycięstwa (z Zorzą 1:5 i jakże ważne zwycięstwo z Sępem 2:0). Natomiast Jastrząb w niedzielę mógł jeszcze powalczyć o awans do LO, ale po meczu z Kolektywem wydaje już się, że Jastrzębia można się spodziewać w przyszłym sezonie w A-klasie. Jednak może zmniejszyć szansę na awans Watrcie, która teraz potrzebuje punktów jak na wagę złota. Czy Watra mimo ciężkiego przeciwnika zwycięży w tym meczu? Czy może Jastrząb powtórzy swój wyczyn z jesieni, kiedy to pokonał Watrę 2:1, choć oficjalnym wynikiem jest walkower dla Watry? Wynik końcowy to pokaże.

Grodzisk Krzymosze - Błękitni Stoczek 28 maja, 17:00

W Krzymoszach zmierzą się ze sobą: 12 drużyna w tabeli oraz 9 drużyna w tabeli. Grodzisk znajduje się w strefie spadkowej, więc ta wygrana zapewni tej drużynie walkę do końca sezonu. Nie ma mowy o remisie i porażce. W innym położeniu jest natomiast drużyna ze Stoczka. Ma nad Grodziskiem 7 punktów i przynajmniej na razie nie musi się bać o spadek. Grodzisk po ciężkim boju przegrał mecz ze Świtem 3:2, natomiast Błękitni musieli uznać wyższość drużynie z Ostrówka po przegranej 0:5. Czy Grodzisk zwycięży i powalczy jeszcze o utrzymanie się w A-klasie? Czy może do Błękitnych zawita zwycięstwo po 4 meczach bez zwycięstw? Przekonamy się w niedzielę.

LKS Ostrówek - Tęcza Korczew 28 maja, 17:00

Do Ostrówka zawita drużyna z Korczewa, która już jest bliska utrzymania się w A-klasie. Tęcza zremisowała z liderem tabeli, Sępem 2:2. Remis z liderem na pewno ucieszył zawodników z Tęczy. Natomiast LKS może być już spokojny o utrzymanie się, choć zasługiwał na coś więcej. LKS jest raczej po jednostronnym meczu z Błękitni. Rozmiary zwycięstwa na pewno cieszą drużynę LKS-u. Czy LKS zafunduje sobie zwycięstwo z ósmą drużyną tabeli? Czy może to Tęcza pokaże, że będzie bardziej godna zwycięstwa? Przekonamy się w niedzielę.

Miedzanka Miedzna - Świt Barcząca 28 maja, 17:00

Do Miedzny przyjedzie czwarta drużyna w tabeli, Świt Barcząca. Miedzanka jak na spadkowicza radzi sobie kiepsko (tylko dwa zwycięstwa na 9 meczów, w tym ostatnie zwycięstwo z ULKS Gołąbek, co jednak nie poprawia jej sytuacji). Natomiast Świt jak na beniaminka sprawia niespodziankę w tych rozgrywkach, walcząc od razu o awans do LO. Ostatnią ofiarą Świtu była drużyna z Krzymosz. Choć gra na wiosnę nie tak, jak na jesieni, to jednak trzeba oddać szacunek tej drużynie. Czy Miedzanka zrewanżuje się za jesienną porażkę 2:1 i zmniejszy szansę na awans przeciwnikowi? Czy może Świt po raz kolejny pokaże swoje pazurki w tym meczu? Niedzielny mecz to pokaże.

Kolektyw Oleśnica - ULKS Gołąbek 28 maja, 17:30

W tym meczu derbowym zmierzą się dwie drużyny: 3 zespół w tabeli oraz 11 zespół w tabeli. Kolektyw jest po ciężkim boju z Jastrzębiem, który wygrali 2:3. Natomiast ULKS przegrał w ostatnim meczu z Miedzanką 2:5. Jednak Kolektyw ma się czego obawiać. Niedawno bowiem, czyli 13 maja, Świt wygrywając mecz 2:0, przegrał go 2:3 w ciągu ostatnich 10 minut gry. Więc czasami drużyna z Gołąbka potrafi sprawić niespodzianki przeciwnikom mimo niskiego położenia w tabeli. Czy Kolektyw pokaże swoją dominacje na swoim boisku? Czy może zawodnicy z Gołąbka sprawią kolejną niespodziankę? Niedzielny mecz to pokaże.