Zapowiedź następnej kolejki (16. kolejka)

Miedzanka Miedzna - Błękitni Stoczek 14 kwietnia, 16:00

W sobotnim boju zmierzą się ze sobą: trzecia drużyna w tabeli, czyli Miedzanka oraz drużyna ze Stoczka, miejscowości odległej o 17-18 km od Miedznej. Gospodarze w dwóch ostatnich meczach odnieśli: zwycięstwo (wyjazdowe z Kosovią 0:3) oraz remis (bezbramkowy z Nojszewianką). Oczywiście można powiedzieć, że spotkanie z ostatnią drużyną to była wpadka, więc można spodziewać się u tej drużyny chęci walki o 3 punkty. Goście także zaczęli rundę wiosenną od remisu (z Polonezem 1:1) i zwycięstwa (z Nojszewianką 5:2). Jednak położenie w tabeli nie zachwyca drużynę ze Stoczka, walczy po raz drugi z rzędu o utrzymanie się. Teoretycznie to trzecia drużyna powinna wygrać, ale czy tak się stanie? A może to goście sprawią swoim kibicom niespodziankę?
Pierwszy mecz: Błękitni-Miedzanka 1:5

Polonez Mordy - Tęcza Korczew 15 kwietnia, 11:00

Do kolejnego starcia (drugie derby powiatowe) dojdzie w Mordach. Gospodarze obecnie utrzymują ósme miejsce, które zajmowali przed rozpoczęciem meczów rewanżowych. Mimo, iż ten zespół zaznał remis z Błękitnymi (1:1) oraz porażkę z MKS Małkinia (3:1). Natomiast obecny lider ma jedno zwycięstwo (z Tęczą S. 2:4) i jeden remis (ostatni mecz z Jastrzębiem, zakończony 1:1). Mimo różnic w tabeli można spodziewać się walki na boisku. Czy Polonez zrewanżuje się za porażkę na jesieni w Korczewie? Czy może lider pokaże swoją wyższość nad przeciwnikiem?
Pierwszy mecz: Tęcza K.-Polonez 5:4

Świt Barcząca - LKS Ostrówek 15 kwietnia, 12:30

W następnym meczu zagrają kolejne drużyny z dwóch tzw. grup, czyli: jedenasta drużyna z Barczącej oraz szósta drużyna z Ostrówka. LKS ma za sobą zwycięstwo z Jutrzenką (2:0). Po jednym meczu ligowym i po sparingach można uznać tą drużynę za jeden z zespołów, walczącym o awans. Natomiast w przypadku Świtu dwie porażki (z Tygrysem i z Grodziskiem) pogrążają drużynę w walce o byt w A-klasie. Goście mają tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, czyli nad 13. drużyną, Tęczą Stanisławów. Czy drużyna z Barczącej wywalczy na swoim terenie ważne punkty? Czy może po raz kolejny ulegnie jednemu z A-klasowych rywali?
Pierwszy mecz: LKS-Świt 4:0

Tęcza Stanisławów - Grodzisk Krzymosze 15 kwietnia, 14:00

Do Stanisławowa przyjedzie jedna z drużyn ze środka tabeli, czyli Grodziska. Sytuacja gospodarzy jest, niestety, nie do zazdroszczenia. W wyniku dwóch przegranych meczów (z obecnym liderem tabeli 2:4 oraz z wiceliderem, czyli Tygrysem 1:0, tracąc bramkę w ostatnich minutach) i zwycięstwie Błękitnych Tęcza wylądowała w strefie spadkowej. Można usprawiedliwić tą drużynę walką z teoretycznie mocniejszymi drużynami, jednak to mecz z Grodziskiem wykaże, czy gospodarze są w stanie powalczyć o utrzymanie. Natomiast goście mają lepsze położenie. Siódme miejsce oraz 21 punktów na razie zapewnia utrzymanie się w tej lidze. W dwóch meczach zawodnicy gości wywalczyli zwycięstwo ze Świtem (1:0) oraz bezbramkowy remis z Jutrzenką. Więc można powiedzieć, że atutem Grodzisk, przynajmniej w tym momencie, jest twarda obrona, gdyż w dwóch meczach ten zespół nie stracił żadnej bramki. Czy Tęcza zgarnie swoje pierwsze punkty? Czy może Grodzisk zrewanżuje się za jesienną porażkę z tą drużyną?
Pierwszy mecz: Grodzisk-Tęcza S. 2:3

Jastrząb Żeliszew - Tygrys Huta Mińska 15 kwietnia, 15:00

Do najciekawszego meczu dojdzie... w Żeliszewie. Miejscowy Jastrząb podejmie wicelidera tabeli z Huty Mińskiej. Gospodarze wydają się być w dobrej formie po zwycięstwie z MKS Małkinia (3:0 u siebie) i remisie z obecnym liderem, Tęczą Korczew (1:1 na wyjeździe). Z dwunastej pozycji Jastrząb podniósł się na dziewiątą lokatę. Miał być spadek, ale przynajmniej teraz, mają utrzymanie. Także Tygrys wszedł do meczów wiosennych bardzo dobrze. Spadkowicz wywalczył dwa zwycięstwa (ze Świtem 0:5 oraz z Tęczą S. 1:0). Obecnie jest na drugim miejscu, więc z tym zespołem trudno będzie Jastrzębiowi wywalczyć trzy punkty. Czy może Jastrząb zrewanżuje się za upokarzającą porażkę w Hucie Mińskiej? Czy może Tygrys po raz kolejny potwierdzi swoją dobrą dyspozycję?
Pierwszy mecz: Tygrys-Jastrząb 6:0

Jutrzenka Cegłów - Kosovia Kosów Lacki 15 kwietnia, 15:30

Do Cegłowa przyjedzie jeden z obecnie czterech spadkowiczów. Wyraźnie widać, że spotkają się drużyny z przeciwnych biegunów w tabeli. Gospodarze zagrali dwa wcześniejsze mecze z zespołami ze środka tabeli (z Grodziskiem 0:0 i porażka z LKS 2:0). Beniaminek walczy obecnie po raz kolejny o byt w A-klasie w następnym sezonie. Natomiast Kosovia odwrotnie; walczy o powrót do Ligi Okręgowej. Jednak w ostatnim meczu goście grali w osłabieniu od 42 minuty. Jej sobotni przeciwnicy, Miedzanka, bezlitośnie wykorzystali ten fakt i strzelili trzy bramki. Czy Jutrzenka pokaże przed własną publicznością swój charakter i zwycięży w tym pojedynku? A może czwarta drużyna zrehabilituje się za ostatnie spotkanie?
Pierwszy mecz: Kosovia-Jutrzenka 7:2

Nojszewianka Dobre - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 15 kwietnia, 16:30

16. kolejkę zamknie drugi mecz w Stanisławowie. Nojszewianka mimo wcześniejszego remisu z obecnie trzecią drużyną w tabeli uległa w Stoczku z miejscowymi Błękitnymi 5:2, co zmniejszyło szansę drużyny z Dobrej na utrzymanie się. Z pięcioma punktami zdobytymi przez 15 meczów nadzieja raczej staje się dla tego zespołu cudem nadprzyrodzonym. Natomiast MKS nie poddaje się co do walki o powrót do LO. Co prawda porażka z Jastrzębiem spowodowała zwiększenie straty do wicelidera o 1 punkt, ale w tej rywalizacji każdy punkt jest ważny, więc ich każde zwycięstwo jest na wagę złota. Można już teraz przewidzieć, że goście pokonają drużynę z Dobrego. Czy rzeczywiście tak się stanie? Czy może to Nojszewianka wywalczy "u siebie" ważne punkty?
Pierwszy mecz: MKS-Nojszewianka 7:2