Zapowiedź 15 kolejki

MKS Małkinia (Małkinia Górna) - Polonez Mordy 7 kwietnia, 15:30

Do Małkini Górnej przyjedzie jeden z beniaminków, mianowicie zespół z Mordów. Dla spadkowicza wydawało się, że wróci w kolejnym sezonie do LO. Jednak powrót będzie trudniejszy, bo nie dość, że obecnie sześć zespołów rywalizuje o awans, to jeszcze są tylko dwa miejsca do LO. Na domiar złego gospodarze przegrali z Jastrzębiem 3:0, więc ich sytuacja jest ciut trudniejsza. Natomiast Polonez na razie nie powinien się martwić o utrzymanie się w A-klasie, gdyż zajmuje ósmą lokatę i ma niemało punktów przewagi nad miejscami spadkowymi. Jednakże ostatni mecz z Błękitnym (Polonez-Błękitni 1:1) skłania zespół do poprawek. Na jesieni goście byli bliscy wyciągnięcia punktów od spadkowicza. Jak będzie w meczu sobotnim?
Pierwszy mecz: Polonez-MKS 1:2

Kosovia Kosów Lacki - Miedzanka Miedzna 7 kwietnia, 16:00

Do obecnego wicelidera przyjedzie kolejna drużyna walcząca o awans. Gospodarze może i mają drugie miejsce, ale w sobotę nie zagrali meczu i mają o jeden mecz mniej. Niestety, zawodnicy klubu z Kosowa Lackiego byli pogrążeni w żałobie po śmierci proboszcza z miejscowej parafii. Natomiast Miedzanka zaczęła rundę wiosenną od ... remisu z ostatnią drużyną w tabeli. Utrata dwóch punktów z Nojszewianką może mieć poważne konsekwencje do gości. Mimo, że mają czwarte miejsce i tylko dwa punkty straty do drugiego miejsca, czyli do obecnego przeciwnika, to jednak można spodziewać się twardej i obustronnej walki o trzy punkty.
Pierwszy mecz: Miedzanka-Kosovia 0:1

Tygrys Huta Mińska - Tęcza Stanisławów 7 kwietnia, 16:30

Do podmińskiej Huty przyjedzie kolejna drużyna z tzw. grupy spadkowej. Zarówno Tygrys, jak i drużyna ze Stanisławowa są spadkowiczami z LO, więc teoretycznie powinien to być ciekawy pojedynek. W praktyce to gospodarze walczą o powrót do okręgówki. Natomiast Tęcza po raz kolejny broni się przed spadkiem, ale nie do A-klasy, tylko do B-klasy. W poprzedniej kolejce Tygrys pokonał Świt, a goście w pojedynku "dwóch tęcz" uległ obecnemu liderowi 2:4. Teoretycznie wiadome jest, która drużyna wygra. Ale czy stanisławowska Tęcza zrobi "koledze z okręgówki" niespodziankę?
Pierwszy mecz: Tęcza S.-Tygrys 0:3

Błękitni Stoczek - Nojszewianka Dobre 8 kwietnia, 13:00

Do ciekawego starcia dojdzie zapewne w Stoczku Węgrowskim. Zmierzą się ze sobą dwie drużyny znajdujące się obecnie w strefie spadkowej. Obie te drużyny, patrząc na grę w rundzie jesiennej, można powiedzieć, że zasłużyli na miejsca, na których są obecnie. W 14. kolejce obie te drużyny zremisowali z przeciwnikami (Błękitni z Polonezem 1:1, natomiast Nojszewianka z Miedzanką 0:0). Na jesieni Nojszewianka była w lepszej formie i pokonała Błękitnych. Natomiast teraz to gospodarze są w lepszej sytuacji, więc czy uda się drużynie ze Stoczka zrewanżować się za tą upokarzającą porażkę w Stanisławowie?
Pierwszy mecz: Nojszewianka-Błękitni 7:2

Grodzisk Krzymosze - Świt Barcząca 8 kwietnia, 14:00

Do podsiedleckich Krzymoszy przyjedzie jedna z drużyn walczących o grę w A-klasie w następnym sezonie. Widząc obecną sytuację w tabeli, Grodzisk jest aktualnie niezagrożony występem w B-klasie. Zajmuje on siódme miejsce i ma 18 punktów. Goście mają gorszą sytuację, ponieważ obecnie mają aktualnie tylko 3 punkty przewagi nad trzynastym zespołem w tabeli, Błękitnymi. W Wielką Sobotę gospodarze zremisowali bezbramkowo z jedną z drużyn podobnie punktowo Świtowi, czyli z Jutrzenką Cegłów. Natomiast Świt w derbowym starciu nie sprostał silniejszej drużynie z Huty Mińskiej, ulegając im wynikiem 0:5. Wydaje się, że w rewanżowym meczu również staniemy się świadkami ciężkiego boju o 3 punkty.
Pierwszy mecz: Świt-Grodzisk 2:2

Tęcza Korczew - Jastrząb Żeliszew 8 kwietnia, 14:00

Do jednego z niedzielnych pojedynków dojdzie w Korczewie. Tamtejsza Tęcza podejmie drużynę z Żeliszewa. Gospodarze są obecnie liderami, więc przed Jastrzębiem wydaje się trudne zadanie. Co prawda po zwycięstwie nad MKS goście są na 9 pozycji, to jednak nie oznacza, że zawodnicy mogą wygrać w tą niedzielę. Natomiast Tęcza w pierwszym meczu pokonała swojego "bliźniaka" ze Stanisławowa 2:4. Czy może Jastrząb po raz kolejny "przeleci" nad Tęczą? Bo przypomnę, że na jesieni Jastrząb pokonał Tęczę, gdy ta... była liderem po pierwszej kolejce.
Pierwszy mecz: Jastrząb-Tęcza 4:3

LKS Ostrówek - Jutrzenka Cegłów 8 kwietnia, 17:00

Do Ostrówka przyjedzie powracający w tym sezonie do A-klasy beniaminek z Cegłowa. Wydaje się, że teoretycznie większą przewagę mają gospodarze, jednak oni dopiero w niedzielę rozpoczną swoją rundę wiosenną. Natomiast Jutrzenka rozpoczęła wiosnę od bezbramkowego remisu z Grodziskiem. Obecnie to drużyna walcząca o utrzymanie się w A-klasie. Czy może goście zrobią niespodziankę w Ostrówku? Tego dowiemy się podczas meczu.
Pierwszy mecz: Jutrzenka-LKS 1:2